تبلیغات
اهل حق - نورعلی 4

نورعلی ، مرد هزار چهره سلام به تمامی دوستان عید باستانی رو به هموتون تبریک میگم و از اینکه این تعطیلات نتونستم بهتون سر بزنم و یا آپ کنم عذر می خوام ( جاتون خالی شمال رفته بودیم )

در ادامه بحث دونادون میخوام یه گریزی بزنم به شخصیت نورعلی الهی که ببینیم بقیه در مورد ایشان چی میگن ، اول از همه چیز و همه کس از خود مردم اهل حق شروع کنم که نظرشون در مورد ایشان چیه . وقتی که با مردم عادی از جامعه اهل حق ( اکثریت اهل حق ) بحث میشه می بینیم نه ایشان و نه تفکراتش رو قبول ندارند ، اگه یادتون باشه قبلا هم نظر آقای سید نصرالدین حیدری را در مورد « نورعلی » بیان کردیم اما برای اینکه یه یادآوری دوباره باشه قسمتی از متن نامه ایشان را براتون میارم : « به قرار اطلاع واصله و بنا به مدارک موجود از جمله کتاب ضاله آثار الحق به وسیله سردمداران سراسر کفر و الحاد ( منظور نورعلی الهی است ) که محتویات آن با منابع دینی اهل حق مغایرت داشته و کاملا مردود است » ( رجوع شود به پست نورعلی 3 ) .


این کتاب همان کتابیه که تا حالا هر چی نوشتم به استناد به نوشته های اون بوده ، اکثریت نوشته های این کتاب بوی کفر میدن و میشه از این نوشته ها به ذهنیت و درک نورعلی الهی نسبت به دین و حتی نسبت به تفکرات اهل حق پی برد . ایشان همه رو به تمسخر گرفته متاسفانه باز هم مجبورم گریزی به گذشته بزنم تا یه موضوعی رو براتون یادآوری کنم و آن اینکه نورعلی در کتاب آثار الحق می نویسه « یک وقت از مولانا پرسیدم کیفیت رقصت را برایم بگو که چگونه در هشتاد سالگی آنچنان جست و خیز می کردی ؟ جواب داد : « تنبورتان را بزنید تا ببنید که چطور رقص می کنم » گفتم : مگر تو تنبور مرا می شناسی ؟ جواب داد : من همیشه به تنبور تو گوش می دهم » آثار الحق جلد 1 صفحه 659 گفتار 1981 .

آیا واقعا عقل سلیم میتونه این موضوعات رو با این همه نقصان بپذیره و البته صدها موضوع دیگه که اگه خواستید به پست های قبلی مراجعه کنید تا ...

جالب تر از همه این مطالب اینه که یه شخصی به نام « آقای نورالدین مدرسی چهاردهی » در کتابی به نام « سیری در تصوف » اینطور مینویسه : « این ناچیز چند بار آقای نورعلی را در اوایل ایام بازنشستگی وی ملاقات کردم ... ... نورعلی مردی ساکت و کم سخن و متواضع بود ... ... پس از چندی از این و آن می شنیدم که نورعلی با سخنانی تازه برخلاف گفتار اهل حق کتابی منتشر ساخته ... ... باورم نمی شد که مردی در سنین کهولت دام چیند و دانه ریزد و مدعی قطبیت شود و به نام اهل حق گفتاری بر زبان راند که مغایر شریعت اسلام و عقاید اهل حق باشد و از مریدان تعظیمات خدایانه بپذیرد ... ... و جای شگفت است که فردی در ایام پیری دین تازه بنا نهد و بندگان خدا را به بیراهه کشاند و ...

جای تاسف داره که شخصی با این تفکرات بتونه بر مردم حکمرانی کنه و دل ساده ی مردم را به خودش مشغول کنه و مریدانی را در اطراف خودش جمع کنه و البته این مطالب یکی از هزاران مطالبیه که در مورد این شخص گفته شده به امید روزی که بتونیم آزادانه فکر کنیم و آزادانه انتخاب کنیم تا در دام این افراد گفتار نشیم .


داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : سه شنبه 9 فروردین 1390 | توسط : عارف