تبلیغات
اهل حق - چرا عاقل کند کاری که ...

 گره بان 


 

         بر اساس دستور دادستان کل کشور ، شکایت فرقه "اهل حق"از روزنامه جمهوری اسلامی به دادسرای ویژه روحانیت ارسال شد . به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور ، در پی دریافت طومار امضا شده جمعی از ساکنین بخش "گره بان هرسین" کرمانشاه مربوط به فرقه «اهل حق» در خصوص ‌اعتراض به ‌مطلبی که در یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار به چاپ رسیده ‌،حسب الامر دادستان کل کشور طومار واصله ‌جهت رسیدگی به دادسرای ویژه روحانیت ارسال شده است .

         روزنامه جمهوری اسلامی در شماره روز دوم تیرماه نوشته بود که "از استان کرمانشاه خبر می‌رسد ، در بخش "گره بان" هرسین ، معبدی قرار دارد که مربوط به فرقه موسوم به "اهل حق" است. این محل اخیراً به محلی برای تجمع ضد انقلاب و رفت و آمد اعضای گروهک پژاک و ردو بدل شدن سلاح و مشروبات تبدیل شده است ." ؟؟؟؟

         به گزارش شبکه ایران ، این روزنامه هفت روز بعد هم در مقاله‌ای با عنوان "متون تحریف شده یهودی ، عامل ظهور نحله‌های شیطانی" نوشت : هم‌اکنون در ایران نیز شیطان‌پرستانی به اسم "اهل حق" وجود دارند که کارهای فجیعی انجام می‌دهند . در جم‌خانه‌ها جمع می‌شوند و خروسی به عنوان نذر می‌کشند . زن و مرد متأهل خواب می‌بینند که برادر و خواهر شده‌اند . و در غیاب شوهر خواهر ، بر برادر خوانده‌ها لازم است شب‌ها به خانه خواهر خوانده رفته و از همسر یکدیگر نگه‌داری کنند .

و اما بعد ...

       البته این موضوع جای بحث دارد که اگر قرار است توسط شخصی در مورد گروه و یا فرقه ایی سخنی گفته بشود بهتر است که تحقیقات و پژوهش های لازم انجام شود ( به صورت کامل و حد الامکان میدانی ) و به گفته های بی اساس و یا حداقل کم اساس تکیه نشود چرا باعث کدورت و ایجاد ابهام از هر دو سو خواهد شد هر چند که بعضی از این موضوعات در تفکرات این جامعه وجود دارد و البته در میان بعضی از افراد این فرقه ها مسائل دینی وجود دارد که فرقه آتش بیگی ( گره بان ) آمر و عامل به نماز و روزه هستند و سید سام الدین پسر سید نظام الدین مشعشعی به پیروان و مریدان خود اعلام داشته که باید همه اهل نماز باشند و هر کسی که نماز نخواند از این فرقه خارج است لذا گفتن خیلی از شنیده ها در غالب تفکرات اهل حق اشتباه است چرا که این جامعه متشکل از یازده فرقه متفاوت می باشد که هر فرقه از جهت مسائل تفکری با فر قه های دیگر متفاوت است حتی بعضی از این فرقه ها حق ازدواج با فرقه های دیگر را ندارند از باب مثال ازدواج فرقه ی خاموشی با فرقه ی شاه ابراهیمی اشکال دارد و موارد زیادی حتی در عبادات و نذر و نیاز ها و ...


داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : جمعه 9 مهر 1389 | توسط : عارف